V okolí

Koupání je možné v přehradě Na Jahodné, která se nachází asi 150m od objektu. Přehrada je vyhledávána milovníky koupání i pro svůj pozvolný vstup do vody, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. V chladnějším počasí i v zimě je možnost koupání v bazénu v Zábřehu – vzdálenost cca 8km (http://www.zabreh-bazen.cz/), nebo využít Aquapark Šumperk - podvodní masáže, skotské střiky (http://www.aquacentrum.net).

Cca 100 od objektu najdete v létě venkovní restauraci, kde se podávají teplá jídla po celý den. 350m od objektu je rekreační středisko a hotel Bozeňov, kde se výborně vaří celoročně, v létě se zde podávají speciality z udírny a z grilu. V rozlehlém adrenalin parku lze pronajmout tenisové kurty, fotbalové hřiště, hřiště pro plážový volejbal. K dispozici je zde také lezecká stěna,lanové centrum, půjčovna kol, nádherné hřiště při děti, kolotoče, houpačky, trampolína, ping pong atd. Za poplatek se zde můžete procvičit např. v lukostřelbě, vyzkoušet skákací boty,zkusit si mini golf, intercross, pentaque, frishbee. Také si zde můžete zarybařit na soukromém rybníku, případně zkusit rybaření v přehradě Nemilka (vzdálenost cca 5km).

V zimě

V zimě je možnost bruslení na přehradách (150m), lezení na ledu na uměle vytvořeném ledopádu na lezecké věži, pro běžkaře: nacházejí se zde strojově upravené běžkařské trasy (ihned vedle chalupy). Nejbližší lyžařský svah se nachází ve Zborově – cca 20km a ve Štědrákově Lhotě – cca 28km,dále Buková Hora (Červená Voda) - cca 30km.

V Relax centru Bozeňov si můžete užít wellnes v nově otevřené relaxační zóně: masáže, whirpool, finská sauna, parní lázeň, relaxační zábaly atd (http://www.bozenov.cz/wellness).

Pro cyklisty

V okolí se nacházejí cyklistické a turistické stezky, jsou zde výborné podmínky pro houbaření. V okolí jsou vyznačené cykloturistické stezky po vrstevnicích Zábřežské vrchoviny, rekreační středisko Bozeňov protíná trasa č. 6234 vhodná i pro in-line. Je zde modrá a zelená turistická trasa. 

Pro turisty

Další možné turistické cíle: Zámek Skalička (8 km), zámek Úsov (20 km), Rozhledna Lázek (21 km), Pivovarské muzeum Hanušovice (35km), Arboretum Bílá Lhota (28km), město Šumperk (23 km), hrad Bouzov (29 km), Lázně Velké Losiny a Papírna Velké Losiny (32 km), ve Velkých Losinách je také nově otevřený bazén s léčivou vodou (http://www.lazne-losiny.cz/), Loštice – místní muzeum tvarůžků (22 km), možnost navštívit překrásné historické město Olomouc (50km) s jednou z nejhezčích zoologický zahrad v ČR. V blízkosti ( v okolí do 10 km od chaty) také možno navštívit zříceninu hradu Hoštejn, přírodní park Březná, přírodní rezervaci Pod Trlinou, železniční skanzen Hněvkov.